Neljapäev, september 19 2024
Learning on your own can mean a lot of re-learning

Kitarr on ülekaalukalt läänemaailma popim muusikainstrument. Miljonid inimesed tahavad seda mängida. Ja mängivadki. Siin pole mingit müstikat – igaüks võib seda teha. Ainult, et sinna jõudmiseks on ainus tee õppimine. Olen siin blogis kitarri õppimisest ja õpetamisest juba terve aasta rääkinud. Hiljuti seletasin, miks on oluline plaane teha ja kelle ülesanne see on.

Vaatame nüüd asja teise nurga alt. Traditsiooniline ja ka kõige efektiivsem viis õppida mistahes muusikainstrumenti vajab õpilast, õpetajat ja õppematerjali. Õpilane suhtleb õpetajaga ja ka õppematerjaliga, mille õpetaja on loonud. Kõik on selge ja lihtne. Seda juhul, kui selline komplekt sul olemas on. Kui paljud teist aga surfavad päevast päeva netis ringi, et leida veel paremat õppevideot või veel lihtsamat (aga samas odavamat) kitarriõpikut? Kui paljudel tegelikult on kitarriõpetaja? Iseõppimisel pole viga midagi, enamus ju teeb seda üksi. Või siiski…

Kui sa õpid üksi, kasutades mõnd raamatut või elektroonilist õppematerjali, kaotad sa personaalse sideme õppematerjali loonud õpetajaga. Tema ei tea, kuidas sa seda materjali kasutad ja, veelgi tähtsam – sina ei tea, kas oled veel õigel teel või ammu enam mitte. Kujutle, et peaksid õppima raamatu järgi tennist mängima või ujuma! Ükskõik kui hea see raamat ka poleks, ilma professionaalse tagasisideta ei saavuta sa midagi. Eriti juhul, kui oled algaja.

Lühike kokkuvõte – sul võib olla parim õpik. Võib olla isegi mitu. See tähendab, et sul on hea plaan. Kui aga plaani täitmist pidevalt ei kontrollita, pole plaanist kasu. Õpilane (ja tegelikult iga inimene) saab enda tegevusi hinnata vaid osaliselt adekvaatselt. On vaja palju kogemusi ja teadmisi, et positiivse kriitika abil kedagi edasi aidata.

Kitarrikooli nö õpilaste arv kasvab kiirelt ja on peagi 7000. Paljud on juba ammu avastanud, et õpetaja tagasiside kasutamine hoiab nende aega kokku ja aitab saavutada soovitud tulemusi. Sellel on palju põhjendusi. Kui ma ühel päeval oma doktoritöö valmis saan, siis annan lugeda 🙂 Nii et lihtsalt aeg, harjutamine ja tahtmine ei pruugi olla piisav, et õppida kitarri mängima.

Previous

Kitarriõpetaja ülesanded

Next

Sõrmeküüned ja kitarrimäng

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also