Laupäev, aprill 20 2024

I Wear* Experiment andis 9. veebruaril Von Krahlis ühe õhtu jooksul unikaalse kaksik-kontserdi – ühe akustilise ning teise elektroonilise; ja esimest korda tuli bänd lavale akustilise kontsertkavaga. Tänavusel Eesti Muusikaauhinna tseremoonial võitis bänd „Patience” albumiga aasta debüütalbumi tiitli. Pärast kontserti õnnestus bändi kitarristi Hando Jaksiga ka pisut juttu ajada.

Tekst ja fotod: Kris Moor

Palju õnne Aasta Debüütalbumi võidu puhul! Kelle koju auhind maandus?

Aitäh, auhind maandus meie ühisesse koju, ehk siis stuudiosse. Kui me kunagi mõne Grammy võidame, siis ehk on rohkem kaklemist selle üle, et kes selle oma koju viib.

Von Krahli laval oli teid lausa kaheksa. Kas see oli ühekordne sündmus või teil ongi plaanis suuremaks kasvada?

Pigem oli see ühekordne sündmus, sest igapäevaselt kaheksa muusiku ja helitehniku ja valgustajaga tuuritada on päris kulukas ja ka tehniliselt väga keeruline. Kui on rohkem võimalusi ja suuremad lavad, siis oleks suurema koosseisuga esineda väga tore, eriti veel kui kõik liikmed on nii toredad ja andekad nagu meiega laval olnud neiud.

Hando Jaksi (Foto: Kris Moor)

Tänane kontsert oli teil kenasti välja müüdud, mujal Euroopas on teil samuti päris hästi läinud; Riias soojendasite Hurtsi, ja alles tuuritasite paari kontserdiga Aasias. Mis on maailmas läbilöömise võti?

Praegust edu nüüd suureks läbilöömiseks nimetada on liig. Pigem on see alguse algus.
Tänu millele me kõike seda oleme korda saatnud… – eks see ole kombinatsioon väsimatust sihikindlusest, metsikult pikkadest töötundidest, headest lugudest, kriitilisest mõtlemisest, õnnest ja kannatlikkusest.

I Wear* Experiment on koos Maarja Nuudi, Trad.Attacki! ja Elephants from Neptunes’iga eesti muusika ekspordi edulugude nimekirja eesotsas. Kuidas teie mänedžeri argipäev välja näeb?

Kui aus olla, siis ma ei tea. Tõenäoliselt koosneb see kümnete e-mailide saatmisest, Skype kõnedest, ahastusest, rõõmust, lepingute ülevaatamisest ja meie kolme tagantutsitamisest, et me kinnitaks või lükkaks tagasi tulevasi maailmavallutuslikke plaane. Samuti on tema igakuiseks tööks showcase festivalide külastamine ja uute kontaktide loomine.

Millised on selle aasta plaanid?

Plaanis on kindlasti tuuritada Euroopas ja Aasias, kuid hetkel rohkem detaile avaldada ei saa. Lähiajal avaldatakse ka mõned Eestis toimuvad suvefestivalid. Eelmise aasta suvest töötame juba uute lugudega, ja kui kõik tähed taevas on õiges formatsioonis, siis sügisel saame avaldada ka mõne uue loo.

Bändi koosseis Von Krahlis:

Hando Jaksi – kitarr, klahvpillid, sämplid
Mikk Simson – trummid ja löökriistad
Johanna Eenma – laul, klahvpillid

Johanna Mängel – tšello
Marianne Leibur – viiul
Ann Mäekivi – vioola
Anett Tamm – taustavokaal
Khris-Marii Palksaar – taustavokaal

Fotogalerii:

Previous

Kolme näoga Jaanuse elu kõvade kaante vahel

Next

Flamenkokitarrist Jesse Cook tuleb Eestisse!

Check Also