Teisipäev, aprill 23 2024

Kolmapäeval, 4. aprillil tähistab Tartu klubi Illegaard bluusilegend Muddy Waters’i 99. sünniaastapäeva tasuta kontserdiga, millel esinevad šoti slaidkitarrist ja laulja Dave Arcari ja Andres Roots Roundabout koosseisus Martin Eessalu (kitarr), Raul Terep (trummid) ja Andres Roots (kitarr).

4. aprillil 1913. aastal Mississippis sündinud McKinley “Muddy Waters” Morganfield oli USA muusik, kes 1940te lõpul mängis võtmerolli elektrilise Chicago-bluusi ja rock’n’rolli tekkimisel. Esimesena salvestas teda 1941. aastal folklorist Alan Lomax, kuid kuulsuse tõid Watersile 1940te lõpul ja 1950te algul Chicago plaadifirmale Chess tehtud lindistused. Watersi pala “Rollin’ Stone” järgi said nime nii Briti ansambel kui Ameerika ajakiri ning Muddy repertuaarist pärit lugusid on esitanud muuhulgas Jeff Beck, Jimi Hendrix, Eric Clapton ja Led Zeppelin.

“Keith Richards on öelnud, et Muddy Waters on nagu šifrivõti, mis aitab muusikat mõista, ja tõsi ta on – Soome portaali Blues-Finland.com lugejad valisid ta 2007. aastal kõigi aegade mõjukaimaks bluusimeheks ja mind on ta kahtlemata mõjutanud rohkem kui keegi teine,” ütles Roots. “Alternatiivbluusi legend Dave Arcari võib esmapilgul tunduda kummaline valik Muddy sünnipäeva jaoks, aga nagu tema õpitubades osalenud kindlasti teavad, on Dave traditsioonilises bluusis palju rohkem kodus kui tal on kombeks välja näidata.”

Omaaegne Radiotonesi liider Arcari andis oma esimesed rahvusvahelised soolokontserdid 2005. aastal just Eestis ning lõi viis aastat hiljem kaasa ka Rootsi sooloalbumil. Märtsis ilmus Prantsuse plaadifirma Dixiefrog alt Arcari neljas kauamängiv “Nobody’s Fool”, mille esitlustuur ongi praegu käimas: läinud kuul esinesid Arcari ja Roundabout Prantsusmaal, aprilli keskel ootab neid ees Soome festival Stompin’ At The Savoy ja 26. aprillil Jazzkaare kontsert Türi Kultuurimajas.

Üksi annab Arcari Eestis veel neli kontserti, esinedes 7. aprillil Pärnus, 24. aprillil Kuressaares, 25. aprillil Viljandis ja 29. aprillil Narvas. Andres Roots Roundabout tegeleb hetkel instrumentaalse trio-EP salvestamisega, mis loodetakse lõpetada veel sel kuul; Rootsi instrumentaale kuuleb ka Peeter Simmi äsjalinastunud mängufilmis “Üksik saar”. Juuni algul tuuritab Andres Roots Roundabouti teine koosseis Eestis ja Soomes juba Briti suupillivirtuoosi Steve Luryga.

Lisainfo:

Dave Arcari: http://www.davearcari.com
Andres Roots Roundabout: http://www.andresroots.com
Muddy Watersi ingliskeelne biograafia: http://www.blues-finland.com/english/muddy_waters_biography_1.html

Previous

Tallinn Music Week − laupäev

Next

Argentiina tango: kontsert ja meistriklass

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also