Laupäev, juuli 13 2024

Tere, bassisõbrad! Eelmisel aastal jagasin teiega oma lemmikuid mängutehnika harjutusi, kuid nüüd hakkame seda omandatud tehnikat rakendama! Bassi eesmärk bändis on fundamentaalne – bass peab looma turvalise põhja, mille peale teised pillid saavad ehitama hakata.

Mai Agan (foto: Kris Moor)Tekst: Mai Agan

Foto: Kris Moor

Selles numbris olen kirja pannud ühe ägeda ghost-noote treeniva harjutuse, mille sain loomulikult oma Stockholmi bassigurult Robert Sundinilt. Mis asi on ghost-noot? Nagu nimigi ütleb, on see nii-öelda kummituslik noot, millel on pigem rütmiline kui meloodiline väärtus ja mis tekitatakse mängides summutatud keelel. Ghost-nootide eesmärk on bassigruuvile rohkem energiat juurde anda ja lugu edasi viia.

Peale selle alustame selles numbris a-mollist lihtsa gruuvi ehitamisega, millest kunagi saab võib-olla isegi päris lugu. Otsisin GarageBandist ühe trummipõhja ja hakkasin selle peale erinevaid asju katsetama – väga lõbus! Usun, et ajakirja Kitarr improvisatsiooni- ja harmoonianurgakeses on laadidest piisavalt juttu olnud ning me ei pea hakkama neid üle kordama. Harjutuses kasutame eooliaskaalat ehk tavalist minoorskaalat, kuid et asjale natuke vunki juurde anda, siis olen lisanud Eb-noodi − madaldatud V (b5) astme. Proovi mängida ka dooriaskaalat (kõrgendatud VI aste ehk F#-noot ja sellisel juhul on Am-i II aste G-duuris).

Kena kevadet ja jõudu tööle!

www.facebook.com/maiagan
www.maiagan.com

Vaata nooti ajakirja kevadnumbrist (Kitarr 10/2014)

Video:

Previous

Rokk: Rifid ja karid

Next

Kelp ja Lillepea rütmigruppide hingeelust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also