Laupäev, juuli 13 2024

Kitarrisõprade oodatuim sündmus on saabumas, peagi algab järjekordne Tallinna kitarrifestival, seekord juba seitsmendat korda.

Festival pakub kitarrimuusikat kogu oma stiiliderohkuses. Kitarrimuusika ammendamatutest võimalustest saame sel aastal kuulata flamenkot ja fingerstyle’i, Brasiilia dzässi ja Brasiilia karnevalimuusikat, klassikalist kitarri, tangomuusikat, mehhiko ja kuuba muusikat ning meie põhjamaist kitarrimuusikat. Kirev seltskond, kirev muusika.

Festivali avab Kanada fingerstyle’i kitarrilegend, laulja ja helilooja Don Ross.

USA fingerstyle’i kitarrikonkursi seni ainus kahekordne võitja, paljude kriitikute ja muusikasõprade arvates  parimaid akustilise kitarri mängijaid maailmas.

Festivali suurim üllataja on Yamandu Costa − brasiilia muusika üks suuremaid geeniuseid läbi aegade. Tema kontserdid täidavad publiku alati rõõmu ja vaimustusega, Yamandu Costa on erakordsete võimetega virtuoos, helilooja ja improvisaator, kes ületab kõiki piire, kombineerib ja loob uusi stiile.

Maailma suuremates muusikakeskustes esinev ja hiljuti Carnegie Halli debüüdi teinud mehhiko kitarrist Cecilio Perera kontsertidest räägitakse ainult ülivõrretes. Cecilio on ka paljude maailma prestiizseimate kitarrikonkursside võitja. Tallinnas kuuleme tema esituses rohkesti Mehhiko ja Kuuba kitarrimuusikat.

Üheks omanäolisemaks esinejaks festivalil on argentiinlanna Mirta Alvarez, säravamaid ja ehedamaid tangotähti kitarril. Juba igast tema liigutusest, rääkimata tema musitseerimisest, õhkub ehedat tangohõngu..

Eesti muusikast tuleb festivalil ettekandele Urmas Sisaski ‘’Nüüdisaegne sodiaak’’ − teos flöödile ja kitarrile, mis oma ulatuselt kuulub kindlasti selle sajandi suurimate Eesti muusika teoste hulka. Esitajateks on flötist Neeme Punder ja kitarrist Tiit Peterson. Tallinna publikul on seda Sisaski teost võimalus kuulata esmakordselt.

Hispaania flamenkokitarrist Oscar Herrero on viimaste kümnendite teerajajaks flamenkomuusikas. Koos Hispaania kõrgeimate flamenkoauhindadega pärjatud laulja Natalia Mellado’ga annavad nad kontserdi, kus meil on võimalus kuulata, mida flamenkomuusika on maailmale andnud oma aegade algusest tänase päevani.

Brasiilia muusika kõrgeima autasu ‘‘Premio da musica Brasileira’’ võitja, kitarrivirtuoos, improvisaator ja helilooja Daniel Marques koos brasiilia löökpillimängija Tiago Loei’ga sisustavad festivali lõppkontserdi brasiilia karnevalimuusikaga.

Nagu alati, saame kuulda ka Eesti noori talente, ansambleid ja kitarriorkestreid kolmel päeval mängimas Lauluväljaku klaassaalis.

Kuulamist igale maitsele!

Festivali kava: www.kitarrifestival.ee

Previous

Improvisatsioon ja harmoonia kitarril - 2 osa (TÄISMAHUS)

Next

Lemmikkitarristi lahkumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also