Kitarrivirtuoosina tuntud Eesti multiinstrumentalist Tarvo Valm (plaadil Val Tvoar) ja ameeriklasest vokalist Daner Stumblejunk (küllap samuti pseudonüüm) on külalisartistide Marko Atso (trummid) ja Raivo Piirsalu (basskitarr) põgusal osalusel ning helirežissöör Kristo Kotka abiga valmis saanud vähem kui kolmveerandtunnise esikalbumi, mis kõlab üsna sedamoodi nagu Zakk Wylde ja Metallica, kui nood oleksid laevahuku üle elanud, samasse päästepaati sattunud ja nüüd triiviksid ilma aerudeta kusagil 1990. aastate grungelaine vahusematel harjadel. Lahe seltskond, kõigil on lõbus, aga kuhu teel ollakse, pole päris selge…

ST cd kaas kurvitud
Tekst: Mart Kalvet

Ingliskeelse laulunimekirjutuse suurtähe-konventsiooni väänamine eestipäraseks äratas lootuse, et piiridest üle astumise või nende loomingulise lammutamisega tegeleb ka Soul Throweri muusika. Võta näpust: pigem toonitab harjumatu kirjapilt siinse helilise koostöö riikide-, rahvuste-, ajastute- ja märkideülesust.

Visiitkaardi ülesandeid täitev avapala „Raised by the devil” algab võimsa rifiga ning jätkub kaasakiskuva refrääni, tuliste soolopursete ja rahuldustpakkuva kesktempo-tatsumisega, nagu ameerikaliku thrash-metal’i kaanon ette näeb. „The end of your days” on veelgi Metallica-maigulisem. Laulja krutib emotsiooni, kuid mina ei olva, peab see olema ahastus, kimbatus või mis. Igavusest päästab vana kooli hevikitarrisoolo; enne lõppu juhtub midagi põnevat ka loo rütmiga.

http://www.myspace.com/soulthrower

 

Loe edasi ajakirjast Kitarr (5/2013)

Previous

Rasmus Merivoo realiseerimata unistused

Next

6 + 1 küsimust − Aapo Ilves

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also