Laupäev, aprill 20 2024

Mõnda aega tagasi kirjutasin siin Eestis tehtud kitarridest. Seal oli juttu nendest inimestest, kes kitarriehitust enda tööks peavad. Aga on ka inimesi, kes on endale enda tarbeks kitarri ehitanud ja ei plaani seepärast veel kitarrimeistriks hakata.Ma olen ka ise kunagi tahtnud endale kitarri ehitada, aga see lõppes hoopis ühe vana vene kidra ümbertegemisega.

Võibolla mõni siinsetest lugejatest on samuti mõelnud kitarri ehitamise peale ja seepärast proovin teid mõningate elust võetud näidete abil julgustada. Minu arvates on kõige kergem alustada elektrikitarri ehitamisest ja alustuseks võiks äkki kokku panna mõned nö konstruktorid – kitarriehituskomplektid, kus kõik jupid juba olemas. Kõige sagedamini ongi inimesed endale elektrikitarri ehitamisega hakkama saanud.

Üks minu õpilane, kes oli tollal 13-aastane, tuli tundi tööõpetuse tunnis tehtud kitarriga ja ta oli kõvasti vaeva näinud ja koos õpetajaga ilusa asja valmis teinud, kui ei arvestanud õige astmetraatide paigutusega ja nii ei olnud tema kitarri võimalik häälde panna. Seepärast tuleks enne ehitama hakkamist kasvõi natukenegi materjale läbi lugeda. Ka Muusikaakadeemia raamatukogus leiduvad mõned raamatud, aga leiab ju netistki.

Minu sõber Tanel, kes on meile teinud Kitarrikool.ee ja Kitarrikool.eu veebid ja palju muudki, plaanib ise basskitarri ehitada ja jutu järgi tundub, et teebki ära ja saabki hakkama. Vaid kaela soovitasin mõnest olemasolevast ümber teha. Pilliehitusplaanidega inimestega olen hiljuti veelgi suhelnud, aga üks neist on asja väga tõsiselt kätte võtnud – Riho Sinisalu. Riho on juba mõnda aega mööda maailma reisinud ja kitarriehitust õppinud ja kokku puutunud tõeliselt paljude kitarridega. Ta lubas ka siinses blogis enda tegevust tutvustada, aga juba praegu saab tema kitarridest lugeda siit.

Alati ei pea ehitama keerulist kitarri, alustuseks võib ju midagi naljakat teha: sigarikarbi kitarr on lihtne ja legendaarne bluesipill:

Muide, üks praeguse aja kuulsamaid klassikaliste kitarride meistreid Jose Romanillos alustas samuti kitarride ehitust üsna juhuslikult – ta oli emigreerunud Inglismaale ja ta ei tundnud end seal algul hästi. Ta mõtles, et peaks tegema midagi sellist, mis aitab tal end tõelise hispaanlasena tunda ja leidis, et järelikult peab ta hakkama kitarri mängima 🙂 Ta polnud seda kunagi teinud ja tal polnud raha ka kitarri jaoks, nii et ta alustas kitarri ehitamisest. Esimene kitarr valmis köögis ja edasine on ajalugu.

Previous

Millist kitarrimuusikat kuulad sina?

Next

Kitarrimuusika päheõppimine

3 comments

  1. Ma ise ehitan hetkel Gibson Explorer´it. Päris raske, tegin kaela ja kere kõik ise. Loodan, et kunagi saan valmis.

  2. Ega keegi ei tea kas ka eestis myyakse elektrikitarri konstruktoreid??
    Oleksin huvitatud sellise asja kokkupanemisest:P

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also