Esmaspäev, juuni 17 2024

Natukene veel sellel teemal, kuna eelmine postitus jäi veidi poolikuks. Nagu varem mainitud, on efektid seadmed mis lülituvad kitarri ja võimendi vahele ning võimaldavad signaali igasugustel loomingulistel ja ebatavalistel viisidel muuta. Neid saab osta eraldi üksustena või komplektina (nimetatakse multi-efektiprotsessoriks). Üksikpedaalid on mugavad, kuna saad efekte osta ükshaaval ja kasutada moodulitena – neid saab jadasse lisada ja nende järjekorda muuta, niimoodi eri efekte luua. Vaata nagu üks tüüp on teinud:

Ometi otsustavad paljud kitarristid multi-efektiprotsessori kasuks, mis koondab kõik üksikefektid ühte korpusse. Laias laastus saavad multi-efektiseadmed hakkama kõigega, millega üksikpedaalidki. Sul pole vaja omada kümneid erinevaid karpe kui kõik need võimalused sisalduvad ühes. Ja sa saad alati üksikpedaale sinna juurde lisada kui tahtmine tekib. Igal boxil on vähemalt üks “input” ja “output” pesa mille abil üht teisega ühendada. Multi-efektiseadmed on programmitavad. See tähendab, et saad salvestada eri efektisätteid ning taastada need ühe jalavajutusega. Multi-efektiseadmed pakuvad ka sarnaselt üksikpedaalidega moodulilist lähenemist efektide järjestusele. See toimub siiski pigem elektrooniliselt mitte füüsiliselt. Vaata testimas multi-efektiprotsessorit:

Efekte on nii akustilistele, elektri – ja basskitarridele ja lisaks veel igasugused häälele. Peamised tootjad on Boss, Behringer, Digitech, Line6, Rocktron, Toneworks jne. Kõige parem viis neist mingitki aimu saada (erinevaid tooteid on väga palju) on lihtsalt mõnest netipoest tooteid sirvida, mõni välja valida ja youtube’i otsingusse sisestada, mõni demo või näide ikka leidub. Siis saad reaalselt kuulda ja näha antud efekti omadusi ja kasutamist. Lisaks on veel erinevad kitarriteemalised foorumid, kust vajalikku informatisooni ja kasutajate tagasisidet saada.

Previous

Kuidas kitarrimuusikat müüa 3

Next

Heliredelite kiirus?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also