Teisipäev, juuli 23 2024

7. detsembril 2013 ootab festival Darkland Fire IV juba neljandat aastat kõiki muusikasõpru Rakvere Rahvamajja elamuslikule sündmusele.

darkland-webPressiteade

Olles ainulaadne kogu lähipiirkonnas, pakub rahvusvaheline muusikafestival Darkland Fire IV võimaluse avastada elektro-akustilise süvafolgi ja industriaalse alatooniga elektroonilise seisundimuusika erinevaid varjundeid, põnevaid sümbioose ja lummavaid helimaastikke oma žanrite silmapaistvamatelt esindajatelt.

Seekordne festival keskendub kargele põhjamaisele muusikale, esinejad tulevad Rootsist, Norrast, Soomest, Venemaalt, Saksamaalt, Lätist ja Eestist.

reklaamDeutsch Nepal Rootsist segab oma muusikasse küll ka idamaiseid alatoone, kuid needki pärinevad peamiselt „maailma katuse“ lumistelt nõlvadelt.

Bard Tõnu Tepandi annab festivali raames tunnipikkuse kontserdi oma aegumatute ja tuntumate lugudega, mis on eestlasi lummanud juba mitmeid ja mitmeid aastakümneid.

Norrast saabub festivalile Svartsinn, pakkudes kaasahaarava retke põhjamaiselt pimedasse maailma, elektroonilisi helimaastikke ilmestamas toekas tšellosound.

Põhjamaiselt karget ja mehist neofolki pakub Soome bänd Tervahäät, kelle harva toimuvad esinemised on alati elamuseks.

Tähelepanu väärib ka Lamia Vox, mis on ühenaise projekt Venemaalt Peterburist. Lamia Voxi muusika käsitleb okultismi temaatikat ja teeb seda äärmiselt professionaalse lähenemisega nii meloodiatesse kui kompositsiooni:

Tänavu astuvad festivalil Darkland Fire IV üles: DEUTSCH NEPAL /Rootsi/, SVARTSINN /Norra/, TERVAHÄÄT /Soome/, TÕNU TEPANDI /Eesti /, ANEMONE TUBE / Saksamaa/, LAMIA VOX /Venemaa/, ENU KALEIDOSKOPS /Läti/ ja MORGUE`S LAST CHOICE /Eesti/.

Festivali pileti ostnud saavad tasuta osaleda ka 6. detsembril 2013 Art Hotelli hoovimajas Rakveres toimuval festivali ametlikul soojenduspeol Darkland Night, kus astuvad üles noored kohalikud kollektiivid Tamhiis (dark elektro), Valendik (melanhoolne elektroakustiline folk) ja Helsingis resideeruv DJ Saiico Prantsusmaalt.

Lisaks eelnevale on festivali piletiga tasuta pääs ka 8. detsembril kl 14:00 Rakvere Kolmainu kirikusse kontserdile Darkland Fire Advent: Pyhä Kuolema (Soome).

Piletid SIIT

Previous

UURIMUS: Mis teeb kitarristile haiget?

Next

Kitarrikoolis algas registreerumine uue poolaasta kitarrikursustele

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also