Hei, bassisõbrad! Ja juba ongi jälle suvi! Koolist on küll vaheajad ja töölt puhkused, aga büssi (bass + püss) ei tasu nurka visata! Porgandipeenra rohimise ja rannaskäikude vahepeale kulubki üks mõnus bassiharjutus ära.

Tekst: Mai Agan
Foto: Manfred Hanberg

Mai-Agan-by-Manfred-HanbergSelle Kitarri-numbri jaoks panin kirja ühe Lüüdia skaala harjutuse D-duuris. Lüüdia skaala ehitatakse mažoorskaala neljandalt astmelt, akordinimetus on tal maj7(#11), s.t kõrgendada tuleb selle skaala neljandat astet. Bassigruuvi laenasin ühest enda loost „April Skies”, mille originaalversiooni saab kuulata MaiGroupi debüütalbumilt „Luv”. Seega kõigepealt tuleb selgeks õppida bassigruuv ja siis saab sinna peale ehitama hakata.

Tertsid. See ei ole mingi üllatus, et muusika koosneb intervallidest ja tertsid on ehk ühed kõige populaarsemad intervallid. Niisiis, kui bassigruuv on selge, salvesta see näiteks GarageBandiga, pane loopima ja proovi selle gruuvi peale mängida Lüüdia skaala tertse. Panin kirja kõige primitiivsema variandi, aga proovi ka rütmiga varieerida (vaata videost). Tegelikult saab terve bassisoolo ainult tertside peale üles ehitada ja see kõlab täitsa hästi! Samamoodi saab ka kõikide teiste intervallidega teha. Kuna neljas aste on kõrgendatud, siis on see harjutus väikese vimkaga, ja ongi lahe! Jõudu!

www.maiagan.com
www.facebook.com/maiagan

Vaata noote ajakirja suvenumbrist (Kitarr 11/2014)

Ja nüüd proovi, kui täpselt suudad Mai gruuvi ise mängida. Siin saad katsetada MatchMySoundi automaatset tagasisidet. Arvesta, et siin on vaja gruuv 6 korda läbi mängida. Võid mängida juhtmega või võimendist mikrofoni, töötab mõlemat pidi:

Previous

Spicetone murrab analoogplokiga turule

Next

Kahe käega tapping ja hammering

Check Also