Pühapäev, mai 19 2024

Uues õpperubriigis „Bass” juhendab bassisõpru Mai Agan.

Mai on Saaremaalt pärit noor bassimängija, keda peetakse basskitarri maailmas tõusvaks täheks ning kes on tähelepanu äratanud oma mitmekülgsuse ja musikaalsusega nii džässi-, popi- kui rokižanris. 2010. aasta kevadel lõpetas Mai Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri eriala. Seejärel õppis ta ühe aasta Rootsi džässmuusikakõrgkoolis Skurups Folkhögskolas ja praegu õpib ta Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias džässmuusikat ja improvisatsiooni bassiguru Robert Sundini käe all. Mai on ka omanimelise Eesti-Rootsi bändi MaiGroup eestvedaja, kellele ta kirjutab ise muusikat. 2010. aasta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsiooni konkursil pälvis ta parima instrumentalisti auhinna.

Mai Agan by Pilleli Läets

Tekst: Mai Agan
Foto: Pilleli Läets

Mul on elus erialaõpetajatega väga vedanud ja olen neilt kõigilt saanud kasulikke nõuandeid, mis on mind muusikuna palju edasi aidanud. Neist ühte tahan teiega jagada. 

Selle harjutuse sain oma erialaõpetajalt Robert Sundinilt esimesel õppeaastal Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias ning tema omakorda sai selle õppides MI-s (Musicians Institute).

Tegemist on üsnagi lihtsa arpedžoharjutusega, mis arendab vasaku ja parema käe tehnikat ning time’i. Alusta aeglase tempoga ja hakka vaikselt tempot tõstma. Mängi sama harjutust nii, et alustad 2. astmelt, 3. astmelt jne, treenides sedasi kõikide C-duuri skaalade arpedžosid.

Harjutuse põhiolemus on selline: ehita üles septakord, mille viimasest noodist liigu alla järgmise skaalanoodini, ehita septakord üles ning siis liigu jälle alla järgmise skaalanoodini. Jõudes selle positsiooni helistiku kõrgeima noodini, hakka alla tulema nii, et mängid septakordi alla ja mööda skaalanoote üles järgmise septakordi noodini.

Harjutus on kirja pandud neljakeelsele bassile mõeldes. Kui sinu bassil on rohkem keeli, siis liigu lihtsalt samas positsioonis samal põhimõttel edasi kõrgeima C-duuri noodini ja siis hakka alla tulema.

Minul ei ole siiani selle harjutusega igav hakanud! Kui põhiharjutus selgeks saab, siis proovi mängida sama harjutust trioolides või liigutades metronoomi lööki erinevate kohtade peale.

Jõudu!

Vaata noote ajakirjast Kitarr 6/2013

www.facebook.com/maigroup
www.maiagan.com

 

MaiGroup REKLAAM

Previous

Kuri kvint ja kurb sekst

Next

Eluvaim, ole sa tänatud: „Gracias a la vida”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also