Esmaspäev, juuni 24 2024

Paljud ettevõtted on aastate jooksul loonud mänge, mis simuleerivad kitarrimängu. Suurem osa neist ei kasuta selleks päris kitarri, vaid mingit abivahendit või mängukonsooli. Guitar Hero oli neist tuntuim, paraku läks pankrotti. iPhone ja Androidi kitarrirakendusi on mägede viisi, samuti Nintendol.

Edasi proovisid nii mõnedki luua võimalusi, kuidas juhtme või erinevate vidinate abil kitarrist heli arvutisse saada, et seda mängudes ära kasutada. Polnudki nii lihtne, nii mõnestki paljulubavast start-upist ei kuulnud peale messil tehtud demo midagi. Meil siin Kitarrikooliski vedeleb üks Fretlighti kitarr, mida katsetasime.

Kuid midagi sellist, kus inimene saaks mängus osaleda tavalise kitarriga ja ilma juhtmeta, ei ole varem tehtud. Nüüd tundub, et hakkab lubama: Ovelinil tuli välja mäng nimega Wild Chords:

Toimetuse kommentaar 2023: Nüüd, 12 aastat hiljem seda nupukest lugedes võib öelda, et Wild Chords pani üsna varsti pillid kotti ja Ovelin nimetas end Yousician’iks. Tolle nime all tegutsevad nad tänaseni. Aastal 2013 tuli aga välja meie endi mäng, mis tuvastas akorde juba brauseris: strumProfessor. Aasta hiljem sai valmis MatchMySound, mis töötas juba kõikide pillidega.

 

Previous

Video koolikitarri komplektist

Next

Koolikitarri projekt Terevisioonis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also