Esmaspäev, juuni 17 2024

17.–18. novembril peeti Soomes maha kitarritehnika mess Turenki Tonefest 2012, kuhu ainsa välismaise osalejana kutsuti Eestist kaasa lööma Romu võimendid. Romu-mees Kaido Kasak oli lahkesti nõus värsket festivalikogemust Kitarri lugejatega jagama.

Tekst: Kaido Kasak
Fotod: Martin Berka ja Kaido Kasak

Et kõik ausalt ära rääkida, alustan sellest, et kusagil septembri lõpus kukkus minu postkasti kiri kelleltki Harri Koskilt. Kirjas oli kutse tulla osalema Turenki Tonefest 2012 nimelisel üritusel, kuhu tulevad kokku kitarri- ja võimuehitajad üle terve Soome. Ilmselt oli Harri tähelepanu köitnud Romu võimendite kohta sügisel ilmunud artikkel Soome tehnikaajakirjas MB. Pärast mõningast järelekaalumist otsustasin 160eurosele osalustasule vaatamata asja üle kaeda.

Kes või mis on Turenki? Veebist uurides selgus, et tegu on Helsingist ca 100 km kaugusel paikneva asulaga, mis on tekkinud tsaariaegse suhkruvabriku lähedusse tänu sellele, et ümbruskonna põllud olid sobivad peedijuurikate kasvatamiseks. Asula uhkuseasi on Soome kõige vanem raudteejaam aastast 1852, mida on hästi hoitud ning mis praeguseks on edevaks üles vuntsitud. See raudteejaam osutus ka Turenki Tonefest 2012 toimumiskohaks.

Kui mina koos Romu-koorma ja reisikaaslaseks tulnud kitarrimängija Karel Kasakuga kohale jõudsin, olid tunnid juba alanud, st üritus oli peale hakanud…

Loe edasi ajakirjast 5/2012

Previous

Joyo efektipedaalid – suurepärane sound hea hinnaga

Next

Tuhande pilli meister Gena

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also