Esmaspäev, mai 27 2024

Täna, rahvusvahelisel raadiopäeval, avaldas Tartu ansambel Andres Roots Roundabout ühissingli Briti suupillivirtuoos Steve Luryga − lisaks Lury jaoks kirjutatud nimiloole “Someplace Nice” sisaldab CD värsket versiooni Rootsi 1996. aasta palast “Spider In My Bed”.

Roots_Lury_by-Andres_KyttFoto: Andres Kütt

Plaadil mängivad Steve Lury (vokaal, suupill), Andres Roots (kitarr), Peeter Piik (kontrabass) ja Raul Terep (trummid). Esimest korda kõlas “Someplace Nice” raadioeetris eile õhtul Saksa jaama Radio 98eins saates Crossroad Café.

Lury ja Rootsi koostöö sai alguse 2006. aastal Londonis, kolm aastat hiljem lõid Lury, Piik ja Roots kaasa Bullfrog Browni albumil “With Steve Lury”, mis jäi 2003−2010 tegutsenud ansambli populaarseimaks. 2011. aastast on Lury Eestis ja Soomes kontserte andnud ansambliga Roundabout, olles muuhulgas peaesinejaks Pärnu Bluusipäevadel ning astudes üles festivalidel Viru Folk, Kaavi Blues ja Leppävirta Blues Picnic; Soome veebiajakirja Jazzrytmit hinnangul oli Inglise-Eesti kooslus mõlema lahetaguse festivali muusikaliseks tipuks.

Käesolev kevad Luryt Eestisse ei too, küll aga saab Andres Roots Roundabouti instrumentaalkoosseisu − Roots, Terep ja Martin Eessalu teisel kitarril − kuulda 21. veebruaril Tallinna Von Krahlis, 22. veebruaril Liepaja Fire Baris, 23. veebruaril Valmiera jazzklubis Parks ja 28. veebruaril Tartu rockibaaris Underground. Jaanuaris andis ansambel kontserte Soomes, mullu käidi esinemas Inglismaal ja Prantsusmaal ning juba märtsis-aprillis tuuritavad Roots ja Piik taas Soomes ja Eestis, tähistades Muddy Watersi 100. sünniaastapäeva koos Soome suupilliguru Ismo Haavistoga.

Kuula lugusid:

Previous

6 + 1 küsimust − Aapo Ilves

Next

GALERII: Eesti Muusikaauhinnad 2013

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also