Neljapäev, juuni 13 2024

Eesti kuulsaim muusikaleht Rada7 tähistab pikka tegutsemisaega 20. septembril kontserdiga Padise kloostri kirikusaalis. Kontserdipaigal on ka sümboolne tähendus – kuuldavasti Rada7 saigi alguse just nimelt Padiselt.

Faun_Racket_Foto_Kris_MoorFotod: Kris Moor

Sakraalsele saalile lisavad erakordsust hoolikalt valitud esinejad: Valgevenest naaseb sünnipäeva tähistama Rada7.ee Tallinn Music Weeki esitluskontserdil positiivselt üllatanud Super Besse. Briti Artrockeri ja Venemaa Afisha ajakirjade poolt parimaks uueks tulijaks nimetatud Vana Tallinna lembesed coldwave ässad Minskist said siit hea hoo sisse: suvel olid nad Positivus festivali esinejate nimekirjas, septembris Vilnius Music Weekil ja Loftas festil.

Eriti tumeda ja vinge kavaga astub üles Neoandertalsavant-garde surmametalli mängiv bänd, kes teeb sünnipäeva puhul eriesinemise. Äärmisest muusikalisest radikaalsusest hoolimata leidis nende album „Neanderthals Were Master Butchers“ oma koha Areeni „Eesti kõigi aegade parimate plaatide“ nimekirjas.
Faun-Racket_Foto_KrisMoor

Melodramaatiliste vokaalide ja hoogsa bassimuusika seob külaliste jaoks kokku Faun Racket, produtsentide paari Andres Lõo (Opium Flirt, Luarvik Luarvik) ja Talis Paide (State of Zoe, Kosmosepealinn) ühistöö. Faun Racket pakub biiti, mis on südamele hea, õpetab taas selgeks tantsusammud ning tuletab meelde linnafauna ja selle, et jõuab veel ka järelpeole.

***

Sünnipäeva puhul on tellitud ilus ilm, ent kloostri kirikusaali katuse all on ka vesisemad olud nauditavad. Kontserdisaali pääseb kell 20:00. Müügile tuleb vaid 333 piletit, mille saab soetada Piletilevist.

Trantsport: Kes soovivad roolimist vältida, neil on võimalik Padisele minna eribussiga. Buss väljub kell 19:00 Mere puiesteelt, Vene kultuurikeskuse juurest ja maksab viieka. Tagasi saab pärast südaööd. Tuleks end registreerida: padise@rada7.ee

Järelpidu toimub Kelmis (endine Juuksur ja Kodu baar), kus leiab aset GG Tallinn ‡ Dirty Dancing III.

Rada7-reklaam

Previous

Kristo Käo kursus põhikooliõpilastele sel sügisel ka Tallinnas

Next

Lüüdia dominantskaala

Check Also