11. jaanuaril toimus Scotland Yardi pubis iga-aastane muusikute nääripidu. Seekord oli see pisut erinev. Kuigi pidu oli pigem omadele ja mitte niivõrd avalik sündmus, esitles Andres Oja ja kirjastus Tänapäev värsket raamatut „Tsepeliini triumf. Eesti rock 1970. aastatel”. Kohal oli ka Kanal 2 ja Reporter, kes raamatu autoriga tänases saates pisut juttu tegi.

Tekst ja fotod: Kris Moor

Artur Skrõpnik, Mariann Lants ja Remu Aaltonen tõmbasid publiku viimaks käima…

Laval astusid üles hulk erineva põlvkonna muusikuid: Standford Musicu jämmiklubi, Mikk Tammepõld, ansambel Teravik ja Madis Arro (küll vaid ühe looga: „Teravik on suunatud alla”), Taavi Peterson ning Artur Skrõpnik ansamblist MaryAnn & The Tri-Tones. Viimaks tuli lavale ka Remu Aaltonen, maailmakuulsast Hurriganes’ist – temagi ainult ühe looga, aga see ilmselt kujunes õhtu muusikaliseks tipphetkeks. Ehk, kui enne käis sagimine ja suhtlus pigem laudade ümber, siis Remu ilmudes kogunes suur osa publikust lava ette kaasa elama.
Remul oli äsja sünnipäev, ta sai 69 aastaseks; ja kui õhtu nael, Andres Oja, jagas raamatuisse pidevalt autogramme, siis Remu lauas käidi samuti ükshaaval istumas – sooviti ikka õnne ja tervist, räägiti ta värskest albumist ning julgemad kiusasid ka teda autogrammidega.

Muuhulgas tutvustas Risto Lehiste Eesti Muusika Kuulsuste Koja tegemisi ning eesootavat Eesti 100. sünnipäevaks korraldatavat levimuusika näitust – ta kutsus muusikuid üles sinna annetama või laenama muusikaajalooga seonduvaid esemeid. Värske saagina eksponeeris Toomas Lunge musta kaabut, millega Lunge omal ajal Justamendi asutas.

***

Andres Oja raamatust ilmub peagi kitarriveebis retsensioon. Püsi lainel!

Previous

Barokkansambel Floridante aastalõpukontsert

Next

Tsepeliini triumf. Eesti rock 1970. aastatel

Check Also