Kõigepealt saadaksin kohe kõik kidramehed trumme õppima ja vastupidi – trummarid kitarri õppima. Ah et miks see hea on? On küll. Omadus osata mängida erinevaid instrumente annab palju juurde nii bändi enda tegevusele kui ka üldises loomingulises mõttes.

Tekst: Tarvo Valm
Foto: Kris Moor

Ühest küljest oskad sa trummariga kaasa rääkida ja teisalt vägevaid rütme ise edasi anda – vahel lihtsalt jääb sõnadest puudu ja tuleb ise asja kallale asuda. Mida kogenum ja vilunum enda tehnikas oled, seda paremini saad oma mõtteid teistele edasi anda. Kui nüüd mõni bassimees peaks seda lugema juhtuma ja tekib küsimus, et mida tema siis tegema peaks, soovitaksin mina: tehke oma ajakiri.

Tänane lugu on pärit Soul Throweri äsja ilmunud albumilt „The End of Your Days” ning kannab nime „My Brother”. Esmakuulamisel võib kõik väga lihtne näida, kuid rütmikaga tuleb end siin tõsiselt proovile panna. Need tiksuvad 16ndikud lausa karjuvad krampi kiskuvas randmes. Soovitaksin alguses kõvasti tempot alla lasta, et saaks n-ö tunnetuse kätte ja siis vähehaaval jälle tempot tõsta. Medikas käib ülalt alla edasi-tagasi tehnikaga. Seda kõike võite taaskord netist vaadata, kus ma mängin teile kõik tablatuurid erinevates tempodes ette ning lisaks räägin veel kiuksutamisest ja muust looga seonduvast.

Ärge siis jõulude ajal toiduga enesele liiga tehke, kuna järgmises numbris lähevad lood aina kurjemkas. Kohtumiseni ja head vana aasta lõppu!

Noodid leiab ajakirja paberväljaandest (5/2012)

Kuula lugu:
Soul_Thrower–My_Brother

Ja vaata ka õppevideot (HD):

Previous

Slavka Kobrin − kitarriga emigrant

Next

Kandle asemel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also