Neljapäev, juuni 13 2024

23. novembrist kuni 15. detsembrini toimuv 19. rahvusvaheline festival Jõulujazz on jõudmas viimaste kontsertideni. Kõigile värske heli austajatele on kohustuslikud 10. detsembril toimuv Dawn of Midi (USA) ja 14. detsembril toimuv Douglas Dare’i (UK) kontserdid. 

Dawn-of-midi-w

Brooklynist pärit trio Dawn of Midi sundimatus kokteilis kõlavad elegantselt kõrvuti nii viited Debussy harmoonilisele kõlapildile kui ka johncage’lik prepareeritud klaver. Kollektiivi looming on seiklusjanuline ja rütmikas nagu DJ-set. Nad lummavad publikut sarnaselt neid endid inspireerinud lemmikbändidega nagu Aphex Twin ja the Police. Kontsert toimub 10. detsembril kel 19 Kumu auditooriumis. Lisaiinfo SIIN.

Douglas Dare’i elegantsed, tundlikult tumeda klaverisaate ning lummava häälega lood põhinevad ta enda luuleridadel, moodustades isikupärase terviku. Ta muusika sügavam tähendus tundub peituvat tõekspidamises, et ilu on tujukas. Noore ja andeka muusiku loomingus võib enim lähedust tajuda Thom Yorke’i ja James Blake’i muusikaga. Kontsert toimub 14. detsembril kell 20 Kumu auditooriumis. Lisainfo SIIN.

Previous

Arvustus "Rokikroonikad"

Next

Arvustus: "Valgus tunneli lõpus. Unenägu Metro Luminalist"

Check Also