Esmaspäev, juuni 24 2024

Neljapäeval, 13. veebruaril esineb Von Krahlis kuulus Soome ansambel Honey B & T-Bones − üle kolmekümne aasta Euroopas ja Ameerikas tuuritanud bluusi ja garaažiroki bänd, mille eesotsas Soome riigiraadios iganädalast bluusisaadet juhtiv kitarrist Esa Kuloniemi ning Sibeliuse Akadeemias laulmist õpetav vokalist Aija “Honey B” Puurtinen. Kui tunamullusel Augustibluusil võlus HBTB publikut triona, siis sedapuhku kohtuvad fännid värske neljaliikmelise koosseisuga, milles löövad kaasa Pekka Rajamäki basskitarril ja J Sees Steinway Salonen trummidel.

HBTB_Kuloniemi_Puurtinen-wFoto: pressifoto

1980ndate alguses võrdlemisi traditsioonilise bluusibändina alustanud triost on tänaseks kujunenud üks omanäolisemaid ja vastuolulisemaid muusikalisi nähtusi sealpool lahte. Juurikad endiselt rütmibluusi rikkalikes süvakihtides, kuulutavad nad samas, et bluus on ammu surnud ega pelga teha koostööd populaarsete hiphopparite ja skandaalsete popkunstnikega. Aegade jooksul on too isepäine kooslus oma bluusipõhist valemit rikastanud nii psühhedeelia, souli kui džässiga, sirutanud end värsketes alternatiivmuusika puhangutes, trotsimata isegi elektro- ning maailmamuusika veidramaid allhoovuseid. Muusikapress on bändi tituleerinud nii “bluusi Crampsiks”, “tulnukbluusi saadikuiks” kui “Memphise Minnie raevukaks reinkarnatsiooniks”. Nad ise kirjeldavad oma loomingut aga kui joovastavat kokteili, mis sünnib 60ndate San Francisco psühhedeelia hõrgumate elementide ja Mississippi delta-bluusi kirbe olluse turgutamisel sirgjoonelise garaažiroki kärakaga.

HBTB-plakatBändi visiitkaardiks on lauljatar ja bassist Aija “Honey B.” Puurtinen – daam, kes mõistab väljutada nii mahlakaid bassikäike kui doktorikraadi kaliibriga väitekirja pealkirjaga “Circulus cantoris – Circuitio musicae” ning on oma hääle kinkinud ka skandaalse briti kunstpopi-grupi KLF fiktiivsele karakterile Kristina Bruuk’ile. Rokkimise kõrvalt tegutseb muusikateaduste doktorist proua Puurtinen Sibeliuse Akadeemias ja Joensuu Konservatooriumis õppejõuna.

Bändi ideoloog ja loominguline liider on aga tema abikaasa, entsüklopeedilise eruditsiooniga kitarrist-lugudelooja Esa Kuloniemi, kes juhib juba 1990. aastast Soome riigiraadios iganädalast saadet “Bluesministeri”, olles seeläbi muusikaringkondades pälvinud riigi mitteametliku “bluusiministri” tiitli.

Kas nii põhjaliku sissejuhatusega kontserti tohib maha magada? Ilmselt mitte.
Uksed kell 20:00, pilet seitsmekas.

Vaata lisaks http://www.hbtb.net/

.

Previous

GALERII: Tõnu Naissoo Trio esitles albumit

Next

Ühe öö sündmus I osa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also