Esmaspäeval, 21. mail esitleb Andres Roots Roundabout oma värsket EP-d „Electric Dixieland” Tallinna klubis Clazz. Kell 22 algava tasuta kontserdi esimeses pooles esineb ansambel plaadil kuuldud instrumentaalse triona, kuhu kuuluvad Andres Roots − kitarr, Martin Eessalu − kitarr ja Raul Terep − trummid, õhtu teises pooles aga ühineb bändiga suupillimängija ja laulja Indrek Tiisel.

EP „Electric Dixieland” ilmus 1. mail ning on kõlanud nii erineva suunitlusega saadetes nagu Raadio 2 „Rocka Rolla”, Vikerraadio „Õhtujazz” ja Radio Suomi „Bluesministeri”.

„Bluusivennana tuntud Roots näitab seekord, et ta tunneb ennast mõnusasti ka roki ja rolli vallas,” kinnitab Tartu Postimehes Raimu Hanson. „Kuulamisel hakkab jalg kergesti tatsuma.”

„Põhimõttelise laule eelistava muusikakuulajana ei ole ma ometi pettunud, et siin kõik nood lood instrumentaalid on,” kirjutab Õhtulehes Tõnis Erilaid. „Minge ja kuulake!”

Ansambli kontsert Clazzis toimub üritustesarja Blue Monday Blues raames ning jääb lähiajal selle koosseisu viimaseks ülesastumiseks: 1. juunil alustab Roots Eesti-Soome tuuri kollektiiviga, kuhu kuuluvad Briti suupillimängija Steve Lury, bassimängija Peeter Piik ja trummar Kalle Kindel. Juba 19. mail ilmutab aga Tampere Suomen Maaseutumusiikkiyhdistys sealse kollektiivi Dortmunder EP „Sihijuomaboogie”, mille instrumentaalses nimiloos Roots slaidkitarri mängib; CD-l teeb ühtlasi kaasa legendaarse Soome bändi Freud Marx Engels & Jung solist Pekka Myllykoski.

Samuti 19. mail avatakse Tartus muuseumiöö käigus Eesti Kirjandusmuuseumi trepigaleriis Siret Rootsi näitus „Lugu”, mis jääb avatuks kogu varasuveks − Siret Rootsi tindijoonistus troonib ka „Electric Dixielandi” kaanel. 

Lisainfo:
http://www.andresroots.com/
http://clazz.ee/

Previous

Are Jaama „EADGBE”

Next

Tehnika demo: T-Rex Fuel Tank Chameleon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also