Laupäev, aprill 20 2024

Homme, 17. veebruaril kell 18 avatakse Tartu Linnaraamatukogu 4. korrusel kontserdiga kaks näitust. Üks esitleb bluusiplaate linnaraamatukogu muusikaosakonna ja Tartu Ülikooli Raamatukogu fonoteegi kollektsioonides, teine tutvustab bluusielu Soomes 1960ndatest peale. Kontserdil esineb Tartu bluusi paremik: Alar Kriisa & Vilho Meier ansamblist Cathouse Radio, Enn Vei ja Priit Part ansamblist Steam Engine, briti klaverimängija Louie Digman ja mullu Euroopa parima bluusiplaadi auhinna võitnud slaidkitarrist Andres Roots.

1968. aastal asutatud Finnish Blues Society ja ajakirja Blues News koostatud fotonäitusel “Poolsada aastat bluusi Soomes” saab näha nii aastate jooksul Soomet külastanud Mississippi legende Son House’ist B.B. Kingini kui Soome oma bluusibände Albert Järvineni ja Pepe Ahlqvisti varajastest koosseisudest tänaste rahvusvaheliste staarideni. Väljaspool Soomet on 2012. aastal kokku pandud rändnäitus üleval esimest korda ja seda saabub avama läinud aastal USAs Memphises tegutseva Blues Foundationi prestiizhika auhinna Keeping The Blues Alive Award pälvinud Soome fotograaf Pertti Ñurmi.

Näitused “Bluus Tartu raamatukogudes” ja “Poolsada aastat bluusi Soomes” jäävad avatuks 10. märtsini ning on osa linnaraamatukogu bluusikuust, mille raames toimuvad sealsamas reedeti ka Andres Rootsi loengud bluusi ajaloost – 19. ja 26. veebruaril ning 4. märtsil kell 18. Kõik üritused on huvilistele tasuta.

Lisainfo:
Tartu Linnaraamatukogu: http://www.luts.ee/
Tartu Ülikooli Raamatukogu fonoteek: https://www.facebook.com/fonoteek/
Finnish Blues Society/Blues News: http://bluesnews.fi/
Pertti Ñurmi: http://nurmibluesphoto.com/

Previous

Tüüpilised järgnevused ja sujuv akordivahetus

Next

Jaan Vartsi kitarrikursused kevadel

Check Also