Neljapäev, juuni 13 2024

Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit korraldab esmakordselt muusikakoolide ühisürituse „4 KOOLI FEST”. Sündmus toob kokku Otsa ja Elleri kooli ning TÜ VKA rütmimuusika ja EMTA džässiosakonna tudengid ning sisaldab nii töötube õpilastele, avalikku paneelarutelu mainekate muusikute osalusel ja ühist kontserti.

4koolifest_web

„4 KOOLI FEST” toimub 26.−27. oktoobril Türi Kultuurikeskuses. Õpilastele toimuvad mõlemal hommikul erinevad töötoad. Paneelarutelu, kus Andre Maaker vestleb Vaiko Epliku, Erki Pärnoja (Ewert and the Two Dragons) ja Heiko Leesmenti (Sybil Vane) ning õhtune ühiskontsert, on suunatud aga kõigile huvilistele ning on tasuta!

ERHL paneb aluse „4 KOOLI FESTile” eesmärgiga tihendada nelja suurema muusikakooli õpilaste ja õpetajate suhtlemist ning pakkuda põnevaid õppevõimalusi ja praktikat tavapärasest koolikeskkonnast eemal.
Peakorraldaja Virgo Sillamaa: „Türi on sobiv paik esiteks geograafiliselt − kõigil osalejatel on sama pikk maa tulla − ning teiseks on Türi Kultuurikeskus tehniliselt väga hästi valmis sedalaadi sündmusi võõrustama − professionaalselt sisustatud helistuudio ning kõigi võimalustega saalid ja muud ruumid võimaldavad igakülgset tegevust.” Samuti peab Sillamaa oluliseks pakkuda õpilastele võimalusi oma bände ning muusikat esitleda teiste koolide õpilastele, õpetajatele ning ka tegevmuusikutele, kes spetsiaalselt kohal viibivad. „Võimalusi mängida oma muusikat Raul Söödile, Erki Pärnojale, Vaiko Eplikule, Sirje Medellile ja teistele ei avane just tihti”.

Sündmuse Facebooki leht.

koolifest-plakat-web

Previous

Ühe jalaga maa peal, teisega laevas

Next

Bluusiguru Otis Grand: Tooni ei saa osta

Check Also