Neljapäev, juuni 13 2024

Weekend Guitar Trio tähistab tänavu oma 20. tegutsemisaastat, sellest loomeperioodist valmib ka plaat. 1993. aastast tegutsev „nädalalõpu kitarritrio” on oma stiililt küllaltki omapärane: muusikas kohtuvad komponeeritud teosed vabalt improviseeritud paladega; põimuvad džäss-, etno-, rokk- ja nüüdismuusika, ja just selle minimalistlikum pool. Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo loovad kolme kitarri ja elektroonikaga rikkaliku kõlamaailma, mis pakub alati üllatusi.

Sõru Jazz 2012
Tekst: Merli Antsmaa
Foto: Sven Tupits

Paar aastat tagasi tekkis näitlejal ja Sõru Jazzi korraldajal Guido Kanguril idee viia WTG kokku Eesti Draamateatri kitarrimängu harrastavate näitlejatega. Mait Malmsten, Märt Avandi, Raimo Pass ja Margus Prangel ja Indrek Kruusimaa asusid professionaalide juhendamisel oma kitarrimänguoskust lihvima ning õige pea esinetigi juba ühtse kollektiivina. Robert Jürjendali sõnul üllatas neid, kui kiirelt ja haaravalt näitlejad keerukad seaded ära õppisid. „Muusikud keskenduvad ehk liialt sageli nn puhtale muusikale. See, mis laval tervikuna toimub, jääb vahetevahel tagasihoidlikuks. Näitlejatel on seevastu loomupärane oskus täita energeetiliselt kogu lava ja saal. Ma arvan, et Weekend Guitar Trio on sellest koostööst palju õppinud,” lisab Jürjendal.

Kuidas siis ühele näitlejale kitarr kätte sattus? Mait Malmsten märgib, et see algas juba koolipõlves, kui oli vaja ühe peo jaoks lugu akordidega saata. „Omal käel pusimisega saime kuidagi hakkama ja olime menukad. Edasi tulid eraõpetajad. Valmistasin ette ka Otsa-kooli astumiseks, aga selleni asi siiski ei jõudnud. Nii olengi jäänud pühapäevamängijaks. Kitarr on mu meelest neid väheseid pille, mida annab väga erinevalt mängida. Nii kõlaliselt kui stiililiselt − ta toob välja esitaja erakordsuse ja see võlub,” muljetab Malmsten.

Tänu koostööle WGTga võtavad näitlejad kitarri aina tihemini kätte ning on isegi uusi pille juurde ostnud. „Muusikud tunnevad oma instrumente hästi ning koos nendega on kindlam laval olla,” räägib Malmsten ja lisab: “Nemad veavad alati välja! Paar korda on esinemistel ka viltu kiskunud, aga tänu neile see ilmselt välja ei paistnud.”

Seni on antud kümmekond kontserti, Jõulujazziks valmib hulk uusi seadeid maailma ja eesti filmimuusikast ja muidugi on kavas ka Weekendi parimad lood.

Jõulujazzi raames toimub Weekend Guitar Trio ja Draamateatri näitlejatest kitarristide kontsert 9. detsembril kell 19 Eesti Draamateatris.

 

 

Previous

FOTOGALERII: Noortebänd 2013

Next

UURIMUS: Mis teeb kitarristile haiget?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also