Laupäev, juuli 13 2024

Teisipäeva õhtul selgusid Noortebänd 2014 konkursi demovoorust edasipääsejad, kes astuvad publiku ette Tallinnas ja Tartus toimuvatel eelvoorudel. Kokku laekus 40 demosalvestust ning ligi 30-liikmelise žürii hinnangul vääris eelvoorudesse edasipääsu 21 bändi. Neile lisandub veel seitse ansamblit, kes kindlustasid endale koha konkursi piirkondlike võitudega. Seega Noortebändi eelvoorudes esineb seekord 28 bändi.

IMG_9592w-Foto_Kris_MoorTekst: Noortebänd
Fotod: Kris Moor

«Demovoor oli huvitav ja mitmekesine. Oli tunda eelmiste aastate finalistide mõju ja maiku,» räägib eelmise aasta konkursi üks finalistidest The Boondocksi trummar Karl Kevad, ja lisab, et pärnakana oli tal tore näha, et väga paljud Pärnu bändid võtsid tänavu konkursist osa.

Tallinna eelvoorud toimuvad 18. ja 19. oktoobril klubis Ulme ning Tartu eelvoorud 25. ja 26. oktoobril Genialistide klubis.
Kui demovoorust edasipääsejad selgitasid vaid žüriiliikmed, siis eelvoorudest kuni finaalini välja saab lisaks žüriile enda hääle anda ka publik. Konkursi poolfinaalid ning finaal leiavad aset Novembris. Täpsem info kodulehelt ja Noortebändi Facebooki lehelt.

Demovoorust pääsesid edasi:

Õhkkond oli töine − pause ei tehtud, kõik läks järjest. Lugusid vahetas Marili Randla.
Õhkkond oli töine − pause ei tehtud, kõik läks järjest. Lugusid vahetas Marili Randla.

Almost Natural
Attention, Please
Innersound
Echoist
Today I Learned
Wrath Mocha
Tuli
Djently
Drowning Sex Offender
The Journalist
Lars Alfa
Steps To Synapse
Sam’n’Joe
Saints Be Warned
Friend Jack
A3
IRIE
Mucky
Man Made Monkey
Prime Animals
Saberly

Piirkondlike konkursside võitudega said edasi:

Daytona White
Münster
Posõ
St. Of Dreams
Von Dorpat
The Werg
Tori Hobune

Demovooru žüriisse kuulusid:
Lauri Teder, Karl Kevad, Lauri Kadalipp, Heiko Leesment, Laura Prits, Martin Saaremägi, Mart Niineste, Sander Mölder, Mariliis Mõttus, Kristjan Kaasik, Rasmus Rändvee, Aap-Eerik Lai, Karl Lomp, Robert Linna, Paavo Pauklin, Taavi Paomets, Rein Kutsar, Kadi Maarand, Kris Moor, Egert Milder, Marie Vaigla, Paul Neitsov, Anett Kulbin, Erk Morna, Kristo Rajasaare, James Self ja Taavi Otsus.

Previous

Leslie da Bass: Muusika – see on minu vabariik!

Next

Ajaloo prügikastist leitud ilu ehk Eesti muusikaajakirjade ülevaade

Check Also