Neljapäev, juuni 20 2024

Seda küsimust olen Kitarrikooli veebiküsitluses nüüd kahel korral täpselt samamoodi küsinud. Üks kord oli kohe Kitarrikooli veebi avamise järel 2008 suvel ja nüüd siis jälle 2011 suvel. Vahepeal küsisin korra veel, aga siis tegin sõnastuses väikese, aga olulise vea, nii et ma ei saa neid andmeid kasutada. Vastajaid oli mõlemal juhul samas suurusjärgus – sadakond. Muidu on viimasel ajal vastajate arv kõvasti kasvanud, ulatudes mitmesajani, aga võtsin selle tulemuse praegu just ca saja pealt maha, et oleks 2008. a. omaga võimalikult sarnane.

Mida põnevat siit välja lugeda siis saab? Sellise küsitlusviisi puhul, kui pole üldse teada, kes küsimustele vastasid, ei saa ka väga peeneks oma järeldustega minna. Aga ikkagi – hakkab silma, et umbes pooltel neist, kes Kitarrikooli lehele sattusid ja vastata viitsisid, ei olnud 2008. a. ega ka 2011 ühtki kitarriõpikut. Miks neil õpikuid ei ole, on juba raskem öelda. Nad võivad olla lihtsalt huvilised, alles uurivad võimalusi. Ülejäänud osas on aga muutus täitsa olemas – suurenenud on nende vastajate arv, kel kodus 3 või rohkem õpikut ja vähenenud nende hulk, kel kodus 2 kitarriõpikut. Üks järeldus oleks see, et need, kel enne oli 2, ostsid ühe juurde 🙂

Miks ma sellest üldse nii huvitatud olen? Aga muidugi sellepärast, et olen ise ka nende kolme aasta jooksul 5 raamatut välja andnud. Samuti on Kitarripoe raamatuletis pidevalt üle 60 erineva kitarriõpiku. Nii et tunnen huvi, kas inimesed raamatuid jätkuvalt ostavad/vajavad/tahavad. Kõikide märkide järgi nii küsitlustes kui ka rahakotis tuleb välja, et kehtib ikka vana reegel: lihtsam on müüa neile, kes juba on ostnud. Seega saame oma müüki suurendada eelkõige olemasolevate klientide abil. Aitäh kõigile kitarrifännidele, kes ikka õpikuid ostavad ja neid kasutavad!

Kuid ka see teine pool, kel pole õpikuid… Kuidagi peaks ka teile ikka konksu taha saama, veebis juba käite, see on hea märk 🙂

Ilusat jaanipäeva kõigile! Ma ei taha mõeldagi, mis muusikat siin lähipäevadel kõik oma kitarridel mängima hakkavad…

Previous

Kitarrikooli töötajad hooaega lõpetamas

Next

Kust leiab kitarriõpetaja infot?

1 comment

  1. Väike viga lipsas sisse: tegelikult on Kitarrikool aasta võrra vanem ja see esimene küsitlus sai tehtud juba 2007 suvel, nii et neli aastat oli kahe küsitluse vahet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also