Pühapäev, juuli 14 2024

10. aprillil toimus Tartus klubis Rock & Roll kontsert, kus astusid üles kaks eritahulist, kuid sarnast ideed kandvat metal-bändi: Metsatöll ja Malev. Otsustasime kogu ürituse kulgu jäädvustada ning teha sellest põneva reportaaži: kuidas jõuab üks kontsert publikuni ning mis toimub telgitagustes.

Tekst: Karl Lomp
Fotod: Karole Kutsar

Kui kogu kasutatav heli ja valgustehnika saali jõudis, meenutas see rohkem ladu kui kontsertpaika. Algab pusle kokkupanek.
Kui kogu kasutatav heli ja valgustehnika saali jõudis, meenutas koht rohkem ladu kui kontserdipaika. Algab pusle kokkupanek.
Metsatöllu helitehnik Keijo Koppel hoolitseb selle eest, et iga viimne kaabel oleks omal kohal ja käredad Töllu noodid jõuaksid läbi nende juhtmete kuulajate kõrvu.
Metsatöllu helitehnik Keijo Koppel hoolitseb selle eest, et iga viimne kui kaabel oleks omal kohal ja Töllu käredad noodid jõuaksid läbi nende juhtmete kuulajate kõrvu.
Keegi ei istu käed rüpes, rakendust saavad kõik kes igavledes toimuvat kõrvalt jälgivad.  Ühise pingutuse järel saab heliosakonna süda − helipult omale kohale. Volüüminupp keeratakse üheteistkümne peale.
Keegi ei istu käed rüpes – rakendust saavad kõik, kes igavledes toimuvat kõrvalt jälginud. Ühise pingutuse järel saab heliosakonna süda ehk helipult omale kohale. Volüüminupp keeratakse üheteistkümne peale.
Et raske töö liialt tõsiseks ei muutuks, tuleb aeg-ajalt huumorit sekka visata. Metsatöllu lavatehnik Leho Säde kasutab mobiiltelefoni laulja mikrofoni testimiseks.
Et raske töö liialt tõsiseks ei muutuks, tuleb aeg-ajalt huumorit sekka visata. Metsatöllu lavatehnik Leho Säde kasutab mobiiltelefoni laulja mikrofoni testimiseks.
Ilma usalduseta pole toimivat süsteemi, bänd peab usaldama oma tehnikuid, et looming jõuaks probleemivabalt kuulajateni. Tehnik peab tundma iga bändiliikme iseärasusi ja soove, et koostöö sujuks libedalt.
Ilma usalduseta süsteem ei toimi. Et looming jõuaks probleemivabalt kuulajateni, peab bänd usaldama oma tehnikuid. Et koostöö sujuks libedalt, peab tehnik teadma iga bändiliikme iseärasusi ja soove.
Raske töö ja vaeva vili on käes − õhtu haripunkt! Bänd särab täies hiilguses, publik naudib hetke. Heli ja valgus on tasemel, meeleolud on ülevad.
Raske töö ja vaeva vili on käes − õhtu haripunkt! Bänd särab täies hiilguses, publik naudib hetke. Heli ja valgus on tasemel, meeleolud ülevad.
Rõõmustavaim fakt asja juures on see, kui näed, et kogu meeskond, kes asjaga seotud, armastab seda mida teeb ja naudib ümbritsevat. Keegi ei tee midagi poolikult, kirg on oluline.
Rõõmustavaim fakt asja juures on see, kui näed, et kogu meeskond, kes asjaga seotud, armastab seda, mida teeb, ja naudib ümbritsevat. Keegi ei tee midagi poolikult, kirg on oluline.
Vaatamata väsimusele on tarvis kogu süsteem tühjade õllepurkide taustal taas bussi laduda ning alustada seda kõike uuesti juba järgmises kohas, järgmises linnas. Esiplaanil Töllu valgustehnik Raiko Saadjärv arutlemas lavatehniku Leho Sädega automaatselt kokkukerivate kaablite võimalikusest.
Väsimusest hoolimata on tarvis kogu süsteem tühjade õllepurkide taustal taas bussi laduda ning alustada seda kõike uuesti juba järgmises kohas, järgmises linnas. Esiplaanil Töllu valgustehnik Raiko Saadjärv arutlemas lavatehniku Leho Sädega automaatselt kokkukerivate kaablite võimalikkuse üle.

Rohkem pilte:

Previous

Steve`n`Seagulls @Von Krahl

Next

Paean „Scorn of Eternity”

Check Also