Esmaspäev, mai 27 2024

Kitarrikooli fingerstyle’i õpetaja Aldo Järve saatis uutele ja vanadele fingerstyle klubilistele sellise kirja:

“Tere kõigile,
meeldetuletuseks neile, keda esimesel korral kohal polnud, siis jah, FS Klubi (peenemalt: PickersClub) on nüüdseks asutatud. Esimesel kokkusaamisel oli 11 inimest, Kuldar Kalluste tutvustas meile oma vastvalminud esimest akustilist pilli ja mängis oma kaunil pillil mõned oma huvitavad seaded Eesti lugudele. Arutati asju, peeti tuleviku plaane ja kaks tundi läks lennates. Üheskoos mängiti ka pilli, igaüks täpselt nii, kuidas temal parasjagu välja tuli (kokku kõlas väga lahedalt) ja seda traditsiooni tahame ka jätkata ja moodustada niiviisi tasapisi FS klubi repsi soovitatavatest lugudest.

Esimesel korral mängisime selliseid lugusid: Sõrmitseja soojendusharjutus, Freight Train ja kaks Bob Dylani lugu, ikka kõik fingerstyle’is, panen meeldetuletuseks noodid lisasse. Seekord oleks välja pakkuda kolm seadet tuntud Eesti lugudele: Vana vaksal, Sinu hääl ja Väike päike, panen nende noodid ka lisasse eeltutvumiseks. Nende lugude helinäiteid saate kuulata meie FS plaadilt, mille me koos Jüri Vaino’ga paar aastat tagasi tegime. Väike päike on uuem lugu, selle helinäide on lisas.

Sellel esimesel kohtumisel jõudsime otsusele, et edaspidi hakkame koos käima iga kuu viimasel pühapäeval, seega järgmine kord on P. 30.10.2011 algusega 15.00 Kitarrikooli ruumes, mis asuvad vanas Baltika peamajas (Veerenni 24/Herne 2).
Endiselt kehtib üleskutse, et kui te teate kedagi, kes on asjast huvitatud ja kuskil omaette nokitseb FS-i lugude kallal, siis tooge ta meie sekka. Ja kui keegi leiab netis uitades midagi tõeliselt põnevat, siis levitage seda linki siin ringis.

Kui kellelgi on mingeid lahedaid harjutusi, lick’e või lugusid teistele ette näidata, siis väike noodijupp oleks abiks, samas on kohapeal olemas arvutid, printerid, seina projektor, võimendid jne.

Ja proovige käia mõnel teile sobival Nevil’i kontserdil, kontserdite kava leiate siit: www.blumberg.ee, ikkagi esimene pääsuke Eesti fingerstyle’i taevas ja see on suur julgustükk. Aga nii see kõik algabki.

Kohtumiseni siis pühapäeval!
Alati teiega
Aldo Järve (Moro)”

PS. Kes plaanib tulla ja tahab kirjas mainitud noote, saatke mail: kristo@kitarrikool.ee

Previous

Kitarrikooli baaskursus algab 10. jaanuaril - grupp täis!

Next

I õppetsükli tunniplaan

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also