Teisipäev, aprill 16 2024

Juba enne suure koolitusprojekti algust on mõned muusikaõpetajad omal initsiatiivil kitarrikoolituse läbinud ja üks neist – Ester Pomerants – oli nõus oma kogemusi ka teistega jagama:

Ester:

Ester Pomerants

“Ah, et kitarr kooli…???
Mõneti hirmutav, aga samas ka uusi väljakutseid nõudev/välja pakkuv osa uuest õppekavast. Ega siis muud polegi vaja, kui:

1.) tutvusringkonnas välja käia sünnipäevaks kingisoov – kitarr (nagu ma ka tegin);
2.) uurida internetiavarustes (või ka tutvusringkonnas) kitarri õppimise erinevate võimaluste kohta;
3.) valida väljapakutud võimalustes PARIM!

Kõige olulisem on aga siiski TAHE uusi teadmisi saada, järjekindlus nende omandamisel… ja HEA ÕPETAJA leidmine. Kaks esimest punkti sai üsna valutult lahendatud. Pisut hirmu ja ebakindlust tekitas aga kolmas…

Lõpuks sai otsus pärast pisukest taustauuringut internetikoolina reklaamitud kitarrikooli kasuks langetatud. Ma ei kujutagi vahetumat, humoorikamat, samas teadmistele ja aktiivsele kaasamõtlemisele tuginevat õpetust algajatele ette, kui see, mida mina kogesin.

Ja KODUSED TÖÖD!!! Vaatamata arvutivõhiklikkusele sain isegi mina salvestamisega hakkama ja ootasin kärsitult närveerides lubatud õpetajapoolset tagasisidet … ja väga põhjalikud kommentaarid saabusid IGALE salvestusele (vaatamata õpilaste suurele hulgale). SUPER!

Kui kõhklete, kus alustada, siis minu kogetu põhjal (nii õpetuse, kui suhtluse osas) soovitan just suure algustähega ÕPETAJA KRISTO KÄO´d!

Julgust, pealehakkamist!”

Ester Pomerants (juba 19 aastat Kadrioru Saksa Gümnaasiumi muusikaõpetaja), kes jätkab edasisi kitarriõpinguid samas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.