Esmaspäev, juuni 17 2024

Jaanuaris 2011 jõustus määrus, millega hakkab kehtima uus põhikooli ja gümnaasiumi õppekava. Ainevaldkond “Kunstiained” sisaldab muuhulgas ka kohustust hakata III kooliastmes (7.-9. kl) õpetama akustilise kitarri akordimängu võtteid. Kitarri on selles dokumendis mainitud nii õppetegevuste, õpitulemuste kui ka õppekeskkonna all. Gümnaasiumis kasutatakse ja arendatakse põhikoolis omandatud oskusi.

Kitarriõpe peab toimuma muusikatundide raames ja õpetajateks on muusikaõpetajad. Mõte on ju väga tore! Selleks, et see ka reaalselt tööle hakkaks, alustavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Täienduskoolituskeskus, EMTA Koolimuusika Instituut ja OÜ Kitarrikool põhjalikku koolitusprojekti. SA Innove konkursil toetust saanud pilootprojekti tulemusena saavad täiendkoolitust 50 eesti muusikaõpetajat. Koolitused toimuvad kolmes õppegrupis Tallinnas, Jõhvis ja Tartus ning on õpetajatele tasuta. Koolitus kestab läbi kahe õppeaasta. Peale selle valmivad koolituse jaoks ja ka koolitusprojekti käigus põhjalikud õppematerjalid nii õpetajatele kui õpilastele.

Peale täiendkoolituse lülitub kitarripedagoogika ka EMTA koolimuusikute õppeprogrammi, nii et kui praegused tudengid aastate pärast kooli tööle jõuavad, ei ole teema enam võõras. Õppemetoodika ja -materjalide autorid on Kitarrikooli looja, TÜ haridustehnoloogia doktorant ja EMTA õppejõud Kristo Käo ning kehtivate muusikaõpikute autorid.

Koolitusele registreerimine toimub läbi EMTA Täienduskoolituskeskuse ja koolidesse saadetakse vastav info.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.