Eile esitles Viktor’s Joy debüütalbumit „I Used to Be Clean”. Kuigi esimesena tulid lavale Mauno Meesit koos trummar Jaagup Tormisega, mängides albumite „Varjudemaa ja „Closer” muusikat, teatas hiljem Kaarel Malken, et ta alustab nüüd Mauno soojendamisega. Kes lõpuks keda soojendas, polegi oluline, klubi Kivi Paber Käärid oli igatahes rahvast täis.

Viktor’s Joy: Jim Good ja Kaarel Malken

Tekst ja fotod: Kris Moor

Kõigepealt saabus lavale koer − bändi täieõiguslik liige nagu hiljem selgus − siis trummar. Taldrikute kriuksud ja plokivilinad juhatasid vaikselt loo sisse, aga kui Mauno juba kitarriga korralikult kuuma andis, ei liigutanud koer vurrugi. Küllap talle meeldis. Nagu ka publikule, kes tõi aplauside vahel aegajalt kuuldavale ergutavaid hüüdeid. Paaris loos toetas vokaaliga näitleja Karin Rask, uitades stiilselt spoken word’i radadel.

Pärast pausi jätkas kontserdiga Viktor’s Joy − kitarrist Kaarel Malken ja trummar-flötist Jim Good. Ahto Külvet nimetas ühes arvustuses Viktor’s Joy’d kurvamuusika kroonimata kuningaks. Minu poolest võiks nad mõlemad lõpuks ära kroonida, Mauno Meesiti samuti. Sellist hingestatust, meditatsiooni ja kurbuse 50 varjundit ei ole ma veel ühelgi kontserdil nii intensiivselt kogenud.

Kitarr.ee-s on mõlema muusikuga ilmunud ka intervjuud: SIIN ja SIIN.
Järgmine Viktor’s Joy ja Mauno Meesiti kontsert toimub 19. mail Viljandi jazzbaaris Jasm, algusega 19.00

GALERII:

Viktor’s Joy ilmutas ka värske muusikavideo:

Previous

Estoner tuuritab Soomes

Next

Jazz’n’Motion − džäss ja liikumine

Check Also