Laupäev, juuli 13 2024

Juba neljateistkümnendat aastat pakub Tallinna kitarrifestival meeldejäävaid muusikaelamusi, tuues Eestisse maailma tippe kogu kitarrimuusika stiiliderohkuses: jazz, klassika, fingerstyle, folk, Brasiilia, Argentina, Vahemere- ja Balkanimaade ning meie oma põhjamaine kitarrimuusika.

Festivali peaesinejad on fenomenaalne Aniello Desiderio Itaaliast, kitarriduo Frank Vignola ja Vinny Raniolo USAst ning üks suurimaid meistreid klassikalisel kitarril Tilman Hoppstock Saksamaalt.

Festivali tipphetkedeks on kuulsa Montenegro kitarriduo kontsert Mustpeade majas, brasiillase Vinicius Perez’i lautokontsert ning ühe omanäolisema fingerstyle’i meistri, ungarlase Tom Lumeni kontsert Kumu Auditooriumis ja Pärnu Ammende villas.

Kõige romantilisemad hetked pakub päikeseloojangu kontsert Tallinna Teletornis, kus Sloveenia päritolu Mak Grgic viib kuulajad kitarriga kaunisse filmimuusikamaailma.

Uudse trioprojektiga astuvad üles Vaiko Eplik, Ain Agan ja Andre Maaker.

Esimesel juunil on kitarrimuusika päev üle Eesti. Keila-Joa lossis, Pärnus, Tartus, Rakveres, Jõhvis ja Haapsalus annavad kontserte säravaimad kitarritähed kogu maailmast.

Festivali raames toimub Tallinnas ka rahvusvaheline kitarrikonkurss ja selle finaalkontserti on võimalik kuulata Kadrioru lossis.

Piletid saadaval Piletilevis, info festivali kava ja artistide kohta: www.kitarrifestival.ee

Teate koostas:

Tiit Peterson
Festivali kunstiline juht
tel. 5086301
tiitpeterson@hot.ee

Previous

MUUSIKUD MUUSIKAST: Brad Jurjens

Next

Muusikud muusikast: Liisa Tetsmann

Check Also