Aaroni lugu kitarriõpingutest – kihlvedu


kuidas soologa kymnesse panna
Kuidas hoida fookust?

Novembris 2010 ilmus Kitarrikooli foorumisse selline kiri:

“Tere kitarrirahvas!

Olen üks laisk peaaegu 15 saamas nooruk, kes tahab väga kitarriga tegeleda. Pole üldse nagu viitsimist, võiks kuskilt inspiratsiooni saada. Endale on soetatud el. kitarr, kui ka akustiline. Kas on võimalik selle probleemiga tegeleda? Või peab lihtsalt asja kätte võtma, ja tegutsema hakata.

Tervitustega,
Aaron.”

Iseenesest viisakas kiri, aga oma vastuolulise info tõttu (tahab, aga ei viitsi:) põhjustas nii mõnegi pisut iroonilise kommentaari. Ma ei osanud ka midagi mõistlikku öelda ja pakkusin järgmist kihlvedu: annan tasuta Kitarrikooli õpiku ja netikooli komplekti, kui Aaron teeb 6 kuuga Kitarrikooli netikursuse läbi. Ta võttis pisut mõtlemisaega ja oligi nõus. Kaotuse korral oleks pidanud ta õpiku ära ostma. Saatsin õpiku ja plaadi teele ning meie diil jõustus. Siiamaani sai teemat Kitarrikooli foorumist jälgida, aga mis juhtus edasi ja kuidas lugu lõppes?

Samal päeval, kui õpik postiga kohale jõudis, salvestas Aaron esimesed harjutused, kuid siis tekkis õpingutesse paus…  Mõne aja pärast tuli jälle terve ports harjutusi ja lõpuks koguni kolme viimase taseme harjutused korraga. Kaks kuud jäid veel varusse, nii et pole kahtlust, et Aaron selle kihlveo võitis. Siin ka tema enda kommentaar, mida palusin:

“Niisiis, alustasin oma kitarriõpinguid juba ammu, kuid alles novembri keskel võtsin ennast kätte ja alustasin kitarrikooli õpingutega. Sõlmisin Kristoga kokkuleppe, et kui läbin kuue kuu jooksul kitarrikooli kursuse, saan õpiku ja CD tasuta.
Esimene tase sai valmis esimesel õhtul, teiste tasemetega läks väga kaua aega, kuna ei olnud viitsimist.
Siis kui möödus kuu, kaks, võtsin uuesti kitarri kätte ja alustasin salvestamisega. Ning kuni saabus märtsi kuu, olin pabinas, et pole enam palju aega jäänud. Uurisin natuke harjutusi, ning alustasin mängimisega. Üks päev läks aega, mil sain VI – VIII taseme lood selgeks. Saatsin ära, ning sain meeldivat tagasisidet.

Aitäh Kristo!

Aaron”

Mina omalt poolt ütleks, et pea kõik harjutused olid väga korralikult mängitud ja isegi kui materiaalne võit polnud selle kihlveo puhul suur, sai ta korraliku ülevaate akordide maailmast. Kuid tuletame meelde, et jutt algas laiskusest. Kas võiks nüüd arvata, et laiskus on võidetud? Ei usu 🙂 Aga kui inimene suudab end eesmärgi nimel kokku võtta, siis ehk polegi asi laiskuses, vaid väljakutset pakkuvate eesmärkide puuduses.

Kuidas sina harjutamiseks motivatsiooni leiad?

Previous Milline on parim vanus kitarriõpingute alustamiseks?
Next Kuidas pesupoest sai Kitarrikool

8 kommentaari

 1. r
  03/28/2011

  kui motivatsioon hakkab langema, vaatan p-korea kitarrimudilaste videot

 2. weix
  03/28/2011

  Kusjuures, ega ei leiagi väga motivatsiooni ega aega. Kitarr ja õpik+CD on olemas juba kaks või kolm aastat. Kitarrikooli esimese taseme sain salvestatud ja ära esitatud alles aasta aega hiljem kuigi oleks võinud kuu või kahega juba ära teha.
  Probleem on ilmselt selles, et kui ei oska veel lugusid mängida ja harjutamine piirdub heliredeli ja erinevate harjutuste tegemisega, siis see muutub igavaks ja kaobki motivatsioon ära. Samas, tahe hästi mängida ei ole kuskile kadunud. Piisab kui kuulen-näen kedagi hästi mängimas ja kohe tuleb tuhin jälle peale aga peale tööpäeva koju jõudes on alati muud tegemist ja nii see kitarr nurka seisma jääbki.

 3. 03/28/2011

  Weix, tule kursusele. Täna algab ja kl 19.00 tekkis just üks vaba koht, keegi ütles viimasel hetkel ära. Siis on mitu kuud põhjust harjutada.

 4. Priit
  03/28/2011

  Mul on klassikalise kitarri mängimise motivatsiooniga huvitav lugu, et tekkis märkamatult ja üha süveneb, lausa sõltuvus juba on tekkinud 🙂 Harva on päeva, kus vähemalt tund aega ei mängi. Kusjuures kui poolteist aastat tagasi alustades oli plaan kõigepealt akordide mängimine selgeks saada, siis selles osas pole kaugele jõudnud, sest nii palju lahedaid lugusid jääb pidevalt ette, mida tahaks kohe harjutada. Internetist klassikalise muusika kättesaadavus on super ja ka kergemaid asju saab palju tasuta või hea hinnaga. Mul tegi asja lihtsamaks muidugi see, et tunnen nooti ja olen varem muud pilli õppinud. Samas teeb nooditundmine laisaks ja kuulmise järgi mängides võiks avaneda hoopis teised võimalused.

  Oluline osa on kindlasti sellel, et aeg-ajalt saaks õpetajalt tagasisidet, sest nii jõuab väga palju kiiremini edasi ja rumalad vead ning kahjulikud harjumused ei saa sisse juurduda.

  Kui on huvi mängu vastu, tasub soetada pill, mille kõlast ise rõõmu tunned. Ja igal võimalusel mängi ka teistele. Kui saad, harjuta vähemalt aeg-ajalt hea akustikaga paikades, see annab palju juurde.

 5. 03/28/2011

  Akustika annab tõesti palju juurde, see on hea tähelepanek. Mäletan, et lapsena harjutasin tihti näoga vastu kapiust, sest sealt peegeldus heli tagasi ja kuulsin ise ka, mis sealt pillist välja tuleb. Samas, õpperuumid on tihti just matiks tehtud, et iga viga oleks kuulda.

 6. 03/28/2011

  Ma vahel mõtlen selle peale, et peaks olema mingi väljund, mis annaks lisamotivatsiooni harjutada ja lugusid selgeks õppida. Kas siis mingi esinemine või lihtsalt seltskonnas koos jämmimine. Üksi kodunurgas on selle motivatsiooni ja viitsimisega nii, et vahel ajab teda lausa üle, aga siis kaob nädalateks…
  Eks väljundi leidmine on ka selgelt vaid iseendas kinni.

 7. r
  03/28/2011

  foorumis üks üksildane otsija otsis mängukaaslast nii eesti, läti, vene, türgi kui suahiili keeles, üle aasta, vaikus……..?

  Aeg on klubiks küpse !

Leave a reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.